1 Востаннє редагувалося Vovan (2014-02-07 10:54:20)

Тема: Танк

http://ptu32.ucoz.ua/index/quottigrquot … olota/0-23

вот тот танк про который я рассказывал. Вообщем там сейчас все заросло и его так и не вытащили..

http://ptu32.ucoz.ua/_tiger.jpg

Восени 1943 року фашистська 4-та танкова армія під натиском Червоної армії відступала до Дніпра. 94-річний Михайло Коваленко добре пам’ятає, як через Міняйлівку – один із кутків його рідних Дігтярів Срібнянського району – у бік Прилук проривалося кілька «Тигрів».
— Танкам через Удай можна було перебратися лише через чотири дерев'яних мости, — говорить Михайло Миронович. — Але радянська артилерія вщент розбила їх. Я ховався від обстрілу в лісі неподалік села й бачив, як через трясовину пробивалася ворожа техніка. На другому боці річки під Мільківською горою фашистів вогнем зустрічали наші солдати. Вже потім очевидці розказували, що один танк так і залишився назавжди в удайському озерці.
Михайло Коваленко приблизно знав, де затонув «Тигр». Знали про це і в КДБ. Ще за часів Союзу до Дігтярів приїздили пошуковці. Пробували шукати танк, але марно. Поблизу озера насипали триметрову дамбу, щоб людям було краще переходити через болото.
Про затонулого «Тигра» згадали п'ять років тому, коли Кабінет Міністрів України 4 березня 2004 року дозволив міжнародному благодійному фонду «Ветера¬ни — Молодь — Майбутнє» розпочати його пошуки. До них приєднався один із підрозділів фонду науково-дослідний центр «Пуск». Спеціальними пристроями просканували ділянку під Дігтярями. Обстеження глибин підтвердило: танк є. Він лежить під дамбою приблизно на тринадцятиметровій глибині. Люки «Тигра» задраєні. А це означає, що всередині залишився екіпаж із п'яти танкістів. Викопати й підняти танк взялося прилуцьке ТОВ «Автоексклюзив», але кілька місяців тому роботи припинили. Кажуть, приїхали до котловану (туди можна доїхати через Красляни Прилуцького району) чоловіки, які показали документи співробітників спецслужби. «Все, — сказали, —тут копати будуть інші». Прилучани завантажили екскаватор на тягач і поїхали собі. Зараз до «Тигра» поки що ніхто не докопується. До речі, з'ясувати, чи справді люди, які прогнали пошуковців, були співробітниками СБУ, не вдалося: в Обласному управлінні служби безпеки про це нічого не знають.

За словами дігтярівського сільського голови Лідії Герасимової, танк планували розкопати за місяць. Та після того як робітники «Автоексклюзиву» припинили пошуки, не відомо, коли вдасться закінчити роботи.
— Аби від села дістатися до місця розкопок, треба пройти понад кілометр, — каже Михайло Коваленко. — Я сам там не був: йти далеко, а здоров'я вже не те.
Щодо танка, то, за неперевіреною інформацією, німецька сторона запропонувала за нього 1 мільйон євро, хоча за цінами «чорного ринку» його вартість сягає 10 мільйонів євро. До речі, німецькі історики досить педантично ведуть облік усіх «Тигрів», випущених за роки Великої Вітчизняної війни. Цікаво, але серійного номера дігтярівського танка як такого, що зник безвісти, у них немає.
На цей час у світових колекціях збереглося лише п'ять оригіналів „Тигра": два перебувають у Британському Королівському тан¬ковому музеї в Бовінгтоні, по одному — в музеї Абердинського полігона в США, у французькому танковому музеї в Сам'юрі та в підмосковній Кубинці.

2

Re: Танк

эээммм.....Володя это ты в свете последних событий, придлогаеш пойти его выкопать? smile smile smile

Для того чтобы что-то понять о себе, пообщайся с камнем в горах

3

Re: Танк

та даа smile....

Может распинаем "красную звезду".  ???
Вроде что то немецкое, а Т-34 всех уже задрало копать, а тут всё таки есть надежда на тигр smile.
Но без большого клуба со связями копать там конечно не дадут.
Покажите кто нибудь это завхозу, может размотивируется поагитировать красную звезду, или хоть поехать посмотреть на место, и проверить на сколько большая груда железа там лежит smile.
Ёпт немецкий танк, это вам не хухры мухры...!

4

Re: Танк

это больше к тов.Стэну! smile

Если с УАЗа выбросить все не надёжные детали и поставить японские то в конце концов получитса TLC 70  с плохим кузовом

5 Востаннє редагувалося STEN (2014-02-07 15:17:05)

Re: Танк

кстати , о Тиграх - специально не занимался ихними передвижениями и боями вокруг Киева, но на память приходят только два места - это Букринский плацдарм и район Радомышля ( там кстати воевал и Виттман). Второй вопрос - с чего люди взяли, что танк вообще может "замылиться" на какую то сумасшедшую глубину ? Глубже дна он не уйдёт и с башней фиг замылится, а на фото так вообще экскаваторами грунт гребут, думаю это полная фикция...  А рама металлоискателя хватает залежи железной руды, её в болотинах хватает.
Да, ещё такое наблюдение , за 15 лет командировак, связанных с поиском, эксгумацией и перезахоронением немецких военнослужащих: - в любом селе, где есть хотя-бы небольшой водоём, по словам местного населения есть "потонувший ТИГР!!!" или "золотая карета Екатерины"... и не важно, что в водоёме воды по-пояс... "копаты треба глюбше!" )))

6 Востаннє редагувалося Vovan (2014-02-07 16:29:09)

Re: Танк

Стєн, я не говорю что там именно "ТИГР" , я говорю что танк там есть! А болото знатное. В то место экскаватора затащить это уже подвиг !, да и экскаватором они не дорыли до танка, т.к. вода пошла со страшной силой и всё залило. Теперь там озеро.
и не 35 метров, а 12 метров и считали они стоя на насыпи.!

Хотите экстримального оффроуда попробуйте проехать туда джипом куда они экскаватор затащили smile)), я обычно туда хожу пешком smile, т.к. железные мостки могут выдержать только жигуль, а джип утонет по самую крышу.

7

Re: Танк

Да и я бы фольклором местных аборигенов вас не тревожил бы.
Я давно говорил про этот конкретный экземпляр, ещё до того как его кто то стал копать, кстати они смогли установить его точное местоположение, которое я тогда не знал!.

все тогда говорили в озере, а оказалось возле озера под дамбой smile.

8

Re: Танк

Обстеження глибин підтвердило: танк є. Він лежить під дамбою приблизно на тринадцятиметровій глибині. Люки «Тигра» задраєні.
ни чего не понимаю... т.е. "исследователи" видели танк глазами или как они поняли, что люки закрыты ? или он под дамбой, т.е. на нём 13 метров грунта...

Ну как говориться - дорогу осилит идущий. Вот только я бы по этой дороге не пошел - не верю !!! Я практик, а не теоретик, особенно в поиске )))